Çağrı Merkezi Data

Çağrı Merkezi Data

Ticaretin en önemli kısmı olan pazarlama bu alanda boy göstermektedir. Ne kadar çok ürün üretil ‘sede bu ürünü müşteriye pazarlayamadıktan sonra sunamadıktan sonra o ticaret hanenin hiçbir geliri olmaz . Öncelerde olduğu gibi ürünü üretip müşterinin almasını bekleme devri artık bitmiştir .Hızlı üretim hızlı satış ile firmaların devamlılığı sağlanmaktadır. İnsan oğlu yaşadığı müddetçe tüketim sonsuzdur bu unutulmamalıdır .

Cep telefonu kullanımı günümüz Türkiye’sinde ve Dünyasında zorunlu bir ihtiyaç olarak hayatımızda yerini almıştır . Reklam yaparak müşterilerine ulaşmak isteyen Ticarethane ve Hizmet sektörü de bu alanı kullanarak müşterilerine ulaşmak istemektedir .

Cep telefonu datası da bu alanda devreye girmektedir.İki şekilde müşteriye ulaşıla bilir

birincisi SMS ile ikincisi direk arayıp sesli olarak görüşme yöntemiyle . Çağrı merkezi Dataları satışta daha etkin bir rol oynamaktadır . Müşterilerle bire bir muhatap olunmakta aklına gelen sorular yada ürün özellikleri bire bir anlatılmakta ikna kabiliyeti daha yüksek olduğu için satış ve pazarlamanın daha etkili olduğu görülmektedir . Sms ile daha çok müşteriye ulaşılmış olsa da Çağrı Merkezi Dataları ile müşterinin istek ve talepleri daha net anlaşılmaktadır .

Bu yöntemin en can alıcı noktası Çağrı merkezi dataları’nın ne kadar güncel olduğudur.  Daha önce on sefer aranmış bir müşteriyi tekrar aramak müşteriyi kızdırmaktan başka bir şeye yaramamaktadır. Bırakın o müşteriye bir şey satmayı alacağı varsa dahi almak istemeyen bir müşteriye ulaşılmış olacaktır. Bu etkin bir pazarlama yöntemi olmamaktadır . Müşteriye ulaşılmış olsa bile önemli olan satış yapıp gelir elde etmektir. Bu konuda hassas olan çağrı merkezlerini bulmak devamlı dataları güncelleyen firmaya ulaşmak gerekmektedir. Bu işin ilk kısmıdır . İkinci kısmı ise aranan müşterilerin ne kadar ilgi alanına girmektedir yada gerçekten ulaşmak istediğiniz müşteri portföyüne mi ulaşıldı bunun sınırlandırılması çok iyi olmalıdır.  A şehrinde bitkisel ürün satan bir firma ‘nın ürünün B şehrinin data’larını kullanarak satmaya çalışan bir çağrı merkezi olursa hiçbir etkisi olmaz.

Bünyemizde bulundurduğumuz veri tabanı farklı kurumlardan reklam alımına müsaade etmiş kullanıcılardan oluşmaktadır.

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın

Sohbete Başla
Danışman WhatsApp Desteği
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz?